Бай, бай Южна Африка
dafi_bs
Пуснато на: 06 Юни 2009 г. - 22:40 ч.
Пропуснахме уникален шанс

България пропусна да победи Ейре, завършвайки 1:1 пред над 40 000 ентусиазирани запалянковци на стадион "Васил Левски" и намали шансовете си за класиране на Мондиал 2010 в ЮАР до минимум. "Трикольорите" продължават без загуба, но след това пето равенство и една единствена победа имаме едва 8 точки. Противниците ни имат вече 13 точки, но и мач повече, а освен това им предстои и по-лека програма до края на световните квалификации. Лидер в групата по този начин остана Италия с 14 точки. Попадението за България реализира Димитър Телкийски в 29-ата минута на мача, като по този начин отвърна на гола на Ричард Дън в 23-ата минута на срещата.

1:1 Телкийски 29

БЪЛГАРИЯ: Иванков, Миланов, Стоянов, Томашич, Кишишев, Телкийски (82-Димитров), С. Петров, Ангелов, М. Петров (61-Б. Георгиев), Бербатов, Божинов (59-Макриев)

ЕЙРЕ: Гивън, Дън, Килбейн, О`Шей (82-Кели), Леджър, Андрюс , Дъф, С. Хънт (71-МакГийди), Уилън, Фолан, Кийн (74-Бест)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Миланов, Телкийски; Уилън

СЪДИЯ: Клаус Бо Ларсен
СТАДИОН: "Васил Левски", 42 000 зрители

на стадиона беше много яко!!! яд ме е че не отидох. макар че феновете бяха доста тихи... мача... реално погледнато трябваше да спечелим. исках победа, момчетата играха добре. и все пак 1:1... господ май вече не е българин